Obsah

Gazdovanie na Hriňovských lazoch.

Typ: ostatné
Dňa 19. augusta 2017 sa v Hriňovej konal už 7. ročník "Gazdovania na Hriňovských lazoch". Témou tohoto ročníka bola "Tradičná svadba". Podujatie prezentovalo, ako sa voľakedy žilo na lazoch v Podpoľaní.

Dňa 19. augusta 2017 sa v Hriňovej konal už 7. ročník "Gazdovania na Hriňovských lazoch". Témou tohoto ročníka bola "Tradičná svadba". Podujatie prezentovalo, ako sa voľakedy žilo na lazoch v Podpoľaní. Návštevníci, a bolo ich neúrekom, si mohli pozrieť tradičnú hriňovskú svadbu, oranie s volmi, kosenie a mlátenie obilia ručne a na mláťačke, vyberanie zemiakov, bielenie plátna, prácu remeselníkov. Mohli vidieť pečenie "pacáľov",pečenie chleba a mohli sa zoznámiť s ľudovými zvykmi a obyčajmi. V niekoľkých dvoroch sa prezentovala tradičná kuchyňa so špecialitami našich starých mám. Boli tam však aj dvory z Vajnor, z Čiech, zo Srbska a aj z Kuby.

Prvý krát sa tohoto podujatia zúčastnili so samostatným dvorom "U babičky" aj členovia výboru a revíznej komisie základnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska v Hriňovej.

Varili sme "Držový perkelt", ktorý záujemcom výborne chutil. Okrem toho sme ponúkali viac ako 12 druhov koláčov, ktoré upiekli naše členky, a ktoré do skončenia podujatia boli všetky vypredané, čo svedčí, že záujemcom chutili a mnohí sa vrátili pre ďalšie. Je menšou chybou, že sme na našom dvore nemali žiadnu muziku, ktorá by bola ľudí pobavila. Toto musíme do budúcna odstrániť, aby bolo u nás ešte veselšie.

Veľká vďaka za úspešnú prezentáciu dvora "U babičky" patrí všetkým členom a členkám výboru a revíznej komisie ZO JDS Hriňová.   


Vytvorené: 13. 9. 2017
Posledná aktualizácia: 13. 9. 2017 13:46
Autor: Správce Webu