Odoslať stránku e-mailom

Obsah

LETNÝ TURNAJ ŽIAČOK WU15 BOŠANY 2022

Typ: ostatné
LETNÝ TURNAJ ŽIAČOK WU15 BOŠANY 2022 Posledná júnová sobota patrila v Bošanoch Letnému turnaju žiačok WU15. Hlavným cieľom turnaja, ktorý organizovala Komisia ženského futbalu SsFZ a OFK Bošany, bola propagácia dievčenského futbalu.

Biele baletky na celoslovenskom turnaji ligových dievčenských tímov.

Posledná júnová sobota patrila v Bošanoch Letnému turnaju žiačok WU15. Hlavným cieľom turnaja, ktorý organizovala Komisia ženského futbalu SsFZ a OFK Bošany, bola propagácia dievčenského futbalu.

rganizátori na poslednú chvíľu riešili odstúpenie FK Pohronie z turnaja. Pomocnú ruku podal GFC Topoľčany, ktorý promptne zložil na turnaj tri tímy, namiesto plánovaných dvoch. Turnaj sa hral v dvoch skupinách po 4 tímy, potom nasledovali stretnutia o umiestnenie. Na skrátenom ihrisku (medzi šestnástkami) bol hrací čas stretnutí 2x13 minút. Rozhodovali rozhodcovia SsFZ a ObFZ Žiar nad Hronom Dominika Hlaváčová, Martin Tapfer, Ľubomír Foltán a Tomáš Ivan.

Všetky stretnutia priniesli oslavu dievčenského futbalu s férovými súbojmi, oduševnenosťou a radosťou zo športu. Finálový súboj rozhodol o triumfe Zvolena, druhé miesto si odniesol tím GFC Bánovce. Tretie miesto obsadil víťaz II. ligy žiačok Stred Liptovský Mikuláš. Družstvám na 1. - 3. mieste odovzdali poháre a medaily predseda KŽF SsFZ Ján Matonok a tajomník komisie Tomáš Gemza.

Turnaja sa zúčastnil aj reprezentačný tréner Slovenska WU15 Peter Januška, ktorý podujatie zhodnotil takto: "Som rád, že som mohol turnaj osobne navštíviť a vidieť konfrontáciu tímov z prvej i druhej žiackej ligy. Turnaj mal výbornú úroveň ako po organizačnej tak i športovej stránke a bolo to príjemné zakončenie končiacej sezóny. Dievčatá ukázali výkony, ktoré ma veľmi milo prekvapili. Myslím, že s niektorými sa v budúcnosti môžeme stretávať aj na tej najvyššej, reprezentačnej úrovni."

Celý článok: Vydarená oslava dievčenského futbalu | SPORTNET (sme.sk)

Vytvorené: 28. 6. 2022
Posledná aktualizácia: 28. 6. 2022 12:33
Autor: správca webu