Medovníkové mesto Hriňová 2022

Medovníkové mesto Hriňová 2022 Dňa 2.12.2022 sa už po siedmy krát otvorili brány Medovníkového mesta v Hriňovej. Ide o jedinečný projekt.
Medovníkové mesto Hriňová 2022

Dňa 2.12.2022 sa už po siedmy krát otvorili brány Medovníkového mesta v Hriňovej. Ide o jedinečný projekt.
Program otvorila Eva Drugdová hrou na husliach. Potom už pracovníčka MsKS v Hriňovej Ľubica Micháliková privítala primátora mesta Stanislava Horníka a pani Vilmu Babicovú- autorku projektu a prítomných divákov. Opäť aj tento rok sa do pečenia zapojili školy a organizácie: Základná škola na ul. Školskej, Materská škola na Školskej ul. , Materská škola Jarabová na ul. Janka Kráľa, Základná škola Krivec, Materská škola Krivec, Centrum pre deti a rodinu Hriňová, Centrum pre deti a rodinu Detva, Domov dôchodcov Hriňová, Miestna organizácia Jednoty dôchodcov v Hriňovej a samozrejme pracovníci MsKS v Hriňovej. Celý projekt podporuje pani Vilma Babicová a Mesto Hriňová.
Na výstave „ Medovníkové mesto“ návštevníci uvidia: Kostol Panny Márie Fatimskej na Raticovom vrchu, Domov dôchodcov, veľký vianočný stromček, chalúpky z Podpolianskych lazov, adventný kalendár, krojovaný pár, predajňu potravín v Hriňovej, Rímsko – katolícky kostol Sv. Petra a Pavla v Hriňovej, množstvo zvieratiek, stromčekov a množstvo ďalších sladkých a voňavých medovníčkov nielen na pozeranie
„Zámerom projektu je zmysluplne zapojiť deti do predvianočnej aktivity. Aby pochopili podstatu vianočných sviatkov a zvykov a aby si uvedomili, že Vianoce nie sú len očakávaným časom darčekov.
Budeme radi ak sa do projektu na budúci rok zapoja aj ďalšie organizácie, podniky alebo aj obyvatelia nášho mesta.
Výstava je sprístupnená pre verejnosť od 2.12.2022 do 6.1.2023, v čase od 8.00 hod – 15.30 hod. v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Hriňovej. Tešíme sa na vašu návštevu na najvoňavejšej výstave.

Foto: Rudolf Pradla

Medovníkové mesto 2022 – Mesto Hriňová – album na Rajčeti (idnes.cz)

Vytvorené: 16. 12. 2022
Posledná aktualizácia: 16. 12. 2022 8:44