Medovníkové mesto Hriňová 2021

Medovníkové mesto Hriňová 2021 V Hriňovej máme unikátne Medovníkové mesto, prvé a zatiaľ jediné na Slovensku. Už po šiesty krát ho môžete vidieť v mestskom kultúrnom stredisku v Hriňovej.
Medovníkové mesto Hriňová 2021

6.12.2021 sme otvorili už 6. ročník Medovníkového mesta.

V Hriňovej máme unikátne Medovníkové mesto, prvé a zatiaľ jediné na Slovensku. Už po šiesty krát ho môžete vidieť v mestskom kultúrnom stredisku v Hriňovej. Aj  tento rok bolo otvorenie netradičné. Mohli ste ho sledovať na youtube a na FB. Veľmi sa tešíme  a sme vďační, že sa aj tento rok zapojili v rámci svojich možností školy do tvorby Medovníkového mesta, ktorým touto cestou ĎAKUJEME.

S myšlienkou organizovania výstavy prišla autorka projektu, hriňovská rodáčka Ing. Vilma Babicová, ktorá sa inšpirovala Pepperkakebyenom, ktorý má tradíciu v Bergene, druhom najväčšom meste Nórska, kde 23 rokov žila. Pepperkakebyen tam má niekoľko ročnú tradíciu a každoročná výstava je veľkolepou udalosťou. Mesto Hriňová, oslovilo škôlky, školy, detský domov.

Tento rok sa do projektu zapojili : Základná škola s materskou školou na ulici Školskej, Materská škola na ulici Janka Kráľa, Základná škola s materskou školou Krivec, Detský domov Panické Dravce a zapojili sa aj pracovníci Mestského kultúrneho strediska v Hriňovej. Zámerom projektu je zmysluplne zapojiť deti do predvianočnej aktivity. Aby pochopili podstatu vianočných sviatkov a zvykov a aby si uvedomili, že Vianoce nie sú len očakávaným časom darčekov.

Budeme radi ak sa do projektu na budúci rok zapoja aj ďalšie organizácie, podniky alebo aj obyvatelia nášho mesta.

Príďte na výstavu - Medovníkové mesto v Hriňovej. Načerpajte inšpiráciu, nadýchajte sa vône medovníkov a nalaďte sa na najkrajšie obdobie v roku.

Výstava je sprístupnená pre verejnosť zatiaľ len online ale po uvoľnení opatrení do 31.01.2022, v čase od 8.00 hod – 15.30 hod. v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Hriňovej.

Ak chcete navštíviť výstavu po uvedenom čase, oslovte pracovníčku Mestskej knižnice pre jej sprístupnenie.

Vytvorené: 15. 12. 2021
Posledná aktualizácia: 15. 12. 2021 11:59