Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Medovníkové mesto Hriňová 2020

Typ: kultúrne podujatia
 Medovníkové mesto Hriňová 2020 4.12.2020 sa už po piaty krát otvorili brány Medovníkového mesta.
V Hriňovej máme unikátne Medovníkové mesto, prvé a zatiaľ jediné na Slovensku. Už po piaty krát ho môžete vidieť v mestskom kultúrnom stredisku v Hriňovej. Aj keď tento rok bolo otvorenie netradičné, veľmi sa tešíme a sme vďační, že sa aj tento rok zapojili v rámci svojich možností školy a organizácie do stavby Medovníkového mesta, ktorým touto cestou ĎAKUJEME.
 Medovníkové mesto Hriňová 2020 

4.12.2020 sa už po piaty krát otvorili brány Medovníkového mesta.

V Hriňovej máme unikátne Medovníkové mesto, prvé a zatiaľ jediné na Slovensku. Už po piaty krát ho môžete vidieť v mestskom kultúrnom stredisku v Hriňovej. Aj keď  tento rok bolo otvorenie netradičné, veľmi sa tešíme  a sme vďační, že sa aj tento rok zapojili v rámci svojich možností školy a organizácie do stavby Medovníkového mesta, ktorým touto cestou ĎAKUJEME.

S myšlienkou organizovania výstavy prišla autorka projektu, hriňovská rodáčka Ing. Vilma Babicová, ktorá sa inšpirovala Pepperkakebyenom, ktorý má tradíciu v Bergene, druhom najväčšom meste Nórska, kde

23 rokov žila. Pepperkakebyen tam má niekoľko ročnú tradíciu a každoročná výstava je veľkolepou udalosťou. Mesto Hriňová, oslovilo škôlky, školy, detský domov aj hriňovských seniorov.  

Tento rok sa do projektu zapojili : Základná škola s materskou školou na ulici Školskej, Materská škola na ulici Janka Kráľa, Základná škola s materskou školou Krivec, Jednota dôchodcov Slovenska v Hriňovej, Detský domov Hriňová , Korytárky, Panické Dravce,  pani Jolana Valachová. Zámerom projektu je zmysluplne zapojiť deti do predvianočnej aktivity. Aby pochopili podstatu vianočných sviatkov a zvykov a aby si uvedomili, že Vianoce nie sú len očakávaným časom darčekov.

Budeme radi ak sa do projektu na budúci rok zapoja aj ďalšie organizácie, podniky alebo aj obyvatelia nášho mesta.

Príďte na výstavu - Medovníkové mesto v Hriňovej. Načerpajte inšpiráciu, nadýchajte sa vône medovníkov a nalaďte sa na najkrajšie obdobie v roku.

Výstava je sprístupnená pre verejnosť od 7.12.2020 do 31.12.2020, v čase od 8.00 hod – 15.30 hod. v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Hriňovej.

Ak chcete navštíviť výstavu po uvedenom čase, oslovte pracovníčku Mestskej knižnice pre jej sprístupnenie.


Vytvorené: 7. 12. 2020
Posledná aktualizácia: 7. 12. 2020 14:41
Autor: správca webu