Medzinárodný filmový festival „Folklór a tradície“ 2020

Typ: kultúrne podujatia
Medzinárodný filmový festival „Folklór a tradície“ 2020 1 Mesto Hriňová usporiadalo v dňoch 1.-8.5.2020 siedmy ročník medzinárodného filmového festivalu „Folklór a tradície“ nie v priestoroch mestského kina Poľana, ale v online priestore na YOU TUBE.
Medzinárodný filmový festival „Folklór a tradície“ 2020

Mesto Hriňová usporiadalo v dňoch 1. - 8.5.2020 siedmy ročník medzinárodného filmového festivalu „Folklór a tradície“ nie v priestoroch mestského kina Poľana, ale v online priestore na YOU TUBE.

Na festival sa prihlásilo 14 súťažných filmov zo Slovenska a Čiech. Filmy si mohli diváci pozrieť od 1.- 8.5.2020 na You Tub profile MsKS Hriňová v zozname Filmový festival „Folklór a tradície“. Filmy hodnotila odborná porota v zložení  Prof. PhDr. Zuzana Beňušková, CSc - etnologička, Ing. Mgr. art. Marek Kuboš- filmár, dokumentarista, Mgr. art. Roman Varga – pedagóg ateliéru strihovej skladby a Ing. Jozef Krnáč, PhD – pedagóg ekonomickej fakulty. Hodnotenia jednotlivých členov poroty sú zverejnené pod každým filmom v komentároch.

Filmy v zozname Filmový festival „Folklór a tradície“ na internete v termíne od 1.- 8.5.2020 videlo spolu 4188 divákov. Divácky najúspešnejšie filmy boli: LAZNÍCI Z HRIŇOVEJ - Ľubor Patsch, Liptovský Mikuláš - 2330 pozretí, BAČA FLORIÁN - Vlado Kružic, Zvolen- 616 pozretí a MAJSTROVSTVÁ SVETA PO SLOVENSKY - Ing. Ján Kuska, Liptovský Mikuláš - 290 pozretí. Všetky filmy sú naďalej prístupné na internete.

Tento rok sa porota rozhodla odovzdať dve tretie, jedno druhé a  jedno prvé miesto ako aj päť Čestných uznaní za zdokumentovanie kultúrneho dedičstva.

Vyhodnotenie filmových príspevkov:

1.miesto:

KOVÁŘ - Zdeněk Zbořil, Vyškov

2.miesto:

MAJSTROVSTVÁ SVETA PO SLOVENSKY - Ing. Ján Kuska, Liptovský Mikuláš

3.miesto:

LAZNÍCI Z HRIŇOVEJ - Ľubor Patsch, Liptovský Mikuláš

BAČOVÁ - František Soukup, Tachov

Čestné uznanie za zdokumentovanie kultúrneho dedičstva:

BAČA FLORIÁN - Vlado Kružic, Zvolen

VO VÍNE JE PRAVDA - Martin Doležal, Praha

PARA V SRDCI - Zdeněk Zbořil, Vyškov