Obsah

Muziky pod Poľanou

Typ: kultúrne podujatia
Muziky pod Poľanou 1 21. augusta 2016 sa v Hriňovej na Raticovom Vrchu uskutočnil 10. ročník prehliadky ľudových hudieb pod názvom Muziky pod Poľanou.
Podujatie sa začalo slávnostnou svätou omšou za nositeľov tradícií v rímsko-katolíckom kostole sv. Petra a Pavla v Hriňovej. Nasledoval furmanský sprievod vyzdobených kočov a vozov, ktoré doviezli účinkujúcich na Raticov vrch.
Muziky pod Poľanou


21. augusta 2016 sa v Hriňovej na Raticovom vrchu uskutočnil 10. ročník prehliadky ľudových hudieb pod názvom Muziky pod Poľanou.

Podujatie sa začalo slávnostnou svätou omšou za nositeľov tradícií v Rímsko-katolíckom kostole sv. Petra a Pavla v Hriňovej. Nasledoval furmanský sprievod vyzdobených kočov a vozov, ktoré doviezli účinkujúcich na Raticov vrch.


Galaprogram, ktorý zostavil Michal Budinský a Michal Oťapka s názvom „Spomienky v srdci zostávajú“ začal o 14.00 hod. Program moderovali Paula Haranzová a Ľubica Micháliková. Spoločne sa predstavilo 11 muzík zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Záver patril orchestru Jána Berkyho Mrenicu, ktorý zakončil program spolu s Temperament Cimbal Orchestrom.


Sponzori:
Hlavný partner podujatia: Fond na podporu umenia
Banskobystrický samosprávny kraj
Mliekareň Koliba Hriňová
Pekáreň Hriňová

Agrosev

Microstep
Obecná pálenica Čerín
Pivovar Urpiner
Les – Indro s.r.o.
Gazdovské špeciality – Bystriansky

Mediálni partneri
Rozhlas a televízia Slovenska – Rádio Regina
Folklórne rádio - Janko Hraško.sk
Zvolensko – region press
Slovenská autobusová doprava Zvolen, a.s.

Autor fotografií: Rastislav Očenáš

Fotogaléria


Vytvorené: 22. 9. 2016
Posledná aktualizácia: 22. 9. 2016 12:10
Autor: správca webu