Muziky pod Poľanou 2021

Muziky pod Poľanou 2021 22. augusta 2021 sa v Hriňovej uskutočnil 15. ročník festivalu ľudových hudieb pod názvom Muziky pod Poľanou.
Podujatie sa začalo slávnostnou svätou omšou za nositeľov ľudových tradícii na lúke pri rímsko – katolíckom kostole Panny Márie Fatimskej na Raticovom Vrchu.
Muziky pod Poľanou 2021

22. augusta 2021 sa v Hriňovej uskutočnil 15. ročník festivalu ľudových  hudieb pod názvom Muziky pod Poľanou.

Podujatie sa začalo slávnostnou svätou omšou za nositeľov ľudových tradícii na lúke pri  rímsko – katolíckom kostole Panny Márie Fatimskej na Raticovom Vrchu.  Po skončení svätej omše zaspievali speváčky DFS Hviezdička. Na malom pódiu na Raticovom Vrchu spríjemňovali čakanie na hlavný program  ĽH Hájiček. V areáli sa mohli návštevníci občerstviť a zakúpiť si rôzne ľudové výrobky.

Galaprogram „Zahraj že mi zahraj Hriňovská muzika“ začal o 14.30 hod. v krásnom slnečnom počasí. Divákom sa najskôr prihovoril primátor mesta Stanislav Horník ako aj Štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Mgr. Milan Kyseľ a potom sa divákom už predstavili účinkujúci: Ján Paprčka, Ján Plavucha, Samuel Suja, heligonkári spod Poľany pod vedením Dominika Jarabu, ĽH ZUŠ v Hriňovej, DFS Hviezdička, ĽH Paprčkovci, ŽSS Javorinka, Fs Hriňovčan, ŽSS Hriňovčianky, Kapela Plavuchovci, ĽH Muzikanti, ĽH a spevácka skupina SĽUK. Záver programu patril všetkým ĽH ktoré v programe účinkovali. Programom autorsky pripravil Mgr. Ján Paprčka, moderovala Ľubica Micháliková.

Fotografie z podujatia: https://www.rajce.net/a17483579

Ďakujeme sponzorom: