Muziky pod Poľanou 2017

Muziky pod Poľanou 2017 20. augusta 2017 sa v Hriňovej uskutočnil 11. ročník prehliadky ľudových hudieb pod názvom Muziky pod Poľanou.
Muziky pod Poľanou

20. augusta 2017 sa v Hriňovej uskutočnil 11. ročník prehliadky ľudových hudieb pod názvom Muziky pod Poľanou.

Podujatie sa začalo slávnostnou svätou omšou za nositeľov tradícii v rímsko – katolíckom kostole sv. Petra a Pavla v Hriňovej. Po skončení nasledovala spomienka členov FS Hriňovčan na priateľov, kamarátov a členov FS Hriňovčan, ktorý pred 10 rokmi tragicky zahynuli pri návrate z prvého ročníka „Muzík pod Poľanou“. V spomienkovom programe sa na úvod  prítomným prihovoril primátor mesta Hriňová Mgr. Stanislav Horník, po príhovore nasledoval spomienkový program v ktorom sa predstavili:  Paula Haranzová, Helena Marišinová, Ivana Sujová, Ženská spevácka skupina FS Hriňovčan,  Ženská spevácka skupina

Hriňovčianky, na fujare hral Ján Cerovský, text čítala Ľubica Micháliková.

Z dôvodu nepriaznivého počasia sa neuskutočnil slávnostný sprievod muzík na konských záprahoch a nevystúpili ani účinkujúci na Malej scéne na Raticovom vrchu.

Galaprogram sa začal z dôvodu nepriaznivého počasia s malým oneskorením v Mestskom kultúrnom stredisku v Hriňovej. Bol venovaný hriňovskému rodákovi, muzikantovi,  pánovi Jánovi Hrončekovi pri príležitosti jeho životného jubilea, 70-tich rokov. Program zostavil Milan Hronček s názvom „Hrončekovci z Hriňovej“ , ktorý moderovala Janka Ambrózová.

Oslávencovi prišli zablahoželať a v programe sa predstavili:  Jozef Hronček, Milan Hronček, Detská ľudová hudba FS Hviezdička, ĽH Samuela Suju, Zacharovci z Poník, Ľudová hudba Mateja Kováča z Dúbravice, Ľudová hudba Jaroslava Hazlingera, ĽH Hrončekovci z Hriňovej, FS Hriňovčan , spev: Jozef Suja, Paula Haranzová, Helena Marišinová. Na Galaprograme „ Hrončekovci z Hriňovej“ prebehlo aj uvedenie knihy do života s názvom „Ján Hronček“ , ktorej krstným otcom bol známy spevák ľudových piesni a osobný priateľ Jána Hrončeka pán Ján Ambróz.

Nakoľko sa program neuskutočnil na Raticovom vrchu, a veľa divákov sa na tento program nedostalo, dúfame, že sa nám podarí tento program ešte raz zopakovať v MsKs Hriňová.

Fotografie: http://mskshrinova.rajce.idnes.cz/Muziky_pod_Polanou_2017/

Logo FNPU

Sponzori:
Hlavný partner podujatia: Fond na podporu umenia
Banskobystrický samosprávny kraj
Mliekareň Koliba Hriňová
Pekáreň Bobro Hriňová

Masarikov dvor

Microstep
Pivovar Urpiner.

Mediálni partneri
Rozhlas a televízia Slovenska – Rádio Regina
Folklórne rádio - Janko Hraško.sk
Zvolensko – region press
Slovenská autobusová doprava Zvolen, a.s.

Vytvorené: 7. 9. 2017
Posledná aktualizácia: 7. 9. 2017 9:14