Deti pod Poľanou 2018

Typ: kultúrne podujatia
Deti pod Poľanou 2018 Mesto Hriňová a Detský folklórny súbor Hviezdička zorganizovali v dňoch 22. – 24. júna v poradí už 12. ročník medzinárodného detského folklórneho festivalu „Deti pod Poľanou“. Aktuálneho ročníka sa zúčastnili domáce a zahraničné súbory, ktoré sa predstavili folklórnymi vystúpeniami v Hriňovej, ale aj v okolitých obciach.
12. ročník Detského folklórneho festivalu „Deti pod Poľanou“

Mesto Hriňová a Detský folklórny súbor Hviezdička zorganizovali v dňoch 22.  – 24. júna v poradí už  12. ročník medzinárodného detského folklórneho festivalu „Deti pod Poľanou“. Aktuálneho ročníka sa zúčastnili domáce a zahraničné súbory, ktoré sa predstavili folklórnymi vystúpeniami v Hriňovej, ale aj v okolitých obciach.

V piatok sa v kultúrnom dome v Hriňovej predstavili hosťujúce súbory DFS Sovička – Londýn, DFS Kunovjánek – Kunovice, spolu s domácim detským folklórnym súborom Hviezdička pod vedením Mgr. Milana Obrtala. Podvečer sa folklórne súbory presunuli do obce Korytárky, kde účinkovali DFS Sovička, DFS Kunovjánek, DFS Hájenka - Bratislava a domáci súbor z Hriňovej, DFS Hviezdička. Súbežne sa uskutočnilo aj vystúpenie v obci Kriváň, kde sa predstavili súbory DFS Vihorlat – Snina a DFS Ďumbier – Liptovský Mikuláš a DFS Malíček z Hriňovej.

Na obed sa účinkujúci zišli v obci Látky, kde na nich čakali domáce špeciality ako napríklad halušky, či guľáš, pripravené rodičmi DFS Hviezdička a zamestnancami Roľníckeho družstva Látky. Po výdatnom obede sa rozoznela pieseň obcou Látky. V programe „S piesňou na Látkach“ sa divákom predstavili DFS Sovička a DFS Kunovjánek. Ďalšie súbory nevystupovali, nakoľko program prerušil dážď.

Nedeľný program detského festivalu začal účasťou detských folklórnych súborov na sv. omši v kostole Petra-Pavla v Hriňovej. Krátkym vystúpením sa súbory po omši predstavili na Podpolianskom námestí. Aj tento rok  folklórne súbory prezentovali svoje umenie v obci Detvianska Huta, kde zatancovali a zaspievali DFS Ďumbier a DFS Hájenka. Galaprogram zostavený Mgr. Milanom Obrtalom začal na Podpolianskom námesti o 15.00 hodine. Spolu sa predstavilo 8 súborov: DFS Hájenka, DFS Kunovjánek, DFS Ďumbier, DFS Vihorlat, DFS Detvanček a domáce súbory z Hriňovej:  DFS Mravček, DFS Malíček, DFS Hviezdička, ktorým tlieskalo nadšené publikum divákov. Galaprogram 12. ročníka festivalu „Deti pod Poľanou“ uzavrel primátor mesta Hriňová Mgr. Stanislav Horník a poprial účinkujúcim a usporiadateľom ďalšie vydarené ročníky.

12. ročník detského festivalu bol najchladnejší v celkovej histórii ale o to viac radostnejší.

Ďakujeme všetkým sponzorom a dobrovoľníkom, ktorí nás podporovali počas tohto ale aj počas minulých ročníkov festivalu Deti pod Poľanou.

Foto: Rastislav Očenáš

Viac foto: https://mskshrinova.rajce.idnes.cz/Deti_pod_Polanou_2018/