Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Výročná členská schôdza

Typ: ostatné
Tak ako každý rok aj tento sa dňa 24.

Tak ako každý rok aj tento sa dňa 24. februára 2013 konala výročná členská schôdza našej včelárskej organizácie. Po prvýkrát bola spojená aj s odbornou prednáškou, na ktorú prijal pozvanie a bol aj prednášajúcim predseda SZV Ing. Ľudovít Gál.
Keďže je pokrokový, veľmi skúsený a dlhoročný včelár, témou jeho prednášky bolo „Moderné včelárenie“. Cieľom prednášky bolo ako udržať silné a zdravé včelstvá a znížiť výrobnú cenu medu, aby sa včelárilo efektívne a nebolo včelárstvo len nákladný koníček. Zmienil sa aj o boji s varroózou a nutnosťou pravidelnej výmeny včelieho diela. Podrobne rozviedol protirojové opatrenia a opodstatnenosť nízkych medníkových nástavkov s plastovými medzistienkami. Príkladne uviedol ako zjednodušiť dezinfekciu rámikov a nástavkov vyváraním vo vode. Táto prednáška bola veľmi poučná nielen pre začínajúcich, ale aj pokročilých včelárov.
Po odbornej prednáške a krátkej prestávke pokračovala výročná schôdza, kde sa bilancoval predchádzajúci rok. Členovia výboru prečítali jednotlivé správy a nemalá časť bola venovaná aj problematike súčasného zdravotného stavu včelstiev.
Boli prijatí aj noví členovia nášho zväzu – Ing. Jackuliak, p.Krnáčová, p. Nociar, p. Mitter – čím sa naša organizácia rozrástla z 61 na súčasných 65 včelárov.
Diskusiou, ktorá bola vecná, sa výročná členská schôdza ukončila.Vytvorené: 26. 1. 2016
Posledná aktualizácia: 11. 7. 2016 8:47
Autor: správca webu