Medzinárodný filmový festival „Folklór a tradície“ 2024

Medzinárodný filmový festival „Folklór a tradície“ 2024 Mesto Hriňová usporiadalo v dňoch 4. -5.5.2024 medzinárodný filmový festival „Folklór a tradície“ v priestoroch mestského kina Poľana. Festival je od svojho založenia v roku 2014 v súlade s Dohovorom UNESCO o ochrane nehmotného kultúrneho dedičstva.

Medzinárodný filmový festival „Folklór a tradície“ 2024

Mesto Hriňová usporiadalo v dňoch 4. -5.5.2024  medzinárodný filmový festival „Folklór a tradície“ v priestoroch mestského kina Poľana. Festival je od svojho založenia v roku 2014 v súlade s Dohovorom UNESCO o ochrane nehmotného kultúrneho dedičstva.

Na festival sa prihlásilo 16 súťažných filmov zo Slovenska, Čiech a Nemecka. Filmy boli rozdelené do troch súťažných blokov, ktoré si diváci pozreli v sobotu. Po premietaní prebehol rozbor filmov prítomných autorov.

Vyhodnotenie filmových príspevkov:

1.miesto: Miroslav Kalach , František Babin, SK - Filmár – Emil Chlebničan

2.miesto: Ing. Ján Kuska, SK – Laco Hruška z Pukanca

3.miesto: Vladimír Pasler, ČR - Košíkař

Čestné uznanie za zdokumentovanie kultúrneho dedičstva:

Slovenská folklórna pieseň „A za nasom stodoueckom „ – Kai Pfurstinger, DE/SK

Sebechlebskí turneli  – Vlado Kružic, SK

Zvony nelétají jen do Ríma – Tomáš Jung, ČR

Cena poroty:

Pracovníci Centra tradičnej kultúry v Detve, pobočky Podpolianskeho osvetového strediska vo Zvolene - Obchôdzka s hadom z obce Sihla

Poďakovanie patrí aj našej odbornej porote:

Mgr. art. Ivan Vredik

Sujová Anna,

Prof. PhDr.  Zuzana Beňušková, CSc.

Ing. Jozef Krnáč

Mgr. art. Peter Kotrha

Mesto Hriňová ďakuje divákom, autorom filmov a porote. Tešíme sa na stretnutie a nové filmy o rok.

Vytvorené: 6. 3. 2024
Posledná aktualizácia: 7. 5. 2024 15:06