Medzinárodný filmový festival „Folklór a tradície“ 2021

Medzinárodný filmový festival „Folklór a tradície“ 2021 3 Mesto Hriňová usporiadalo v dňoch 23.4 - 3.5.2021 ôsmy ročník medzinárodného filmového festivalu „Folklór a tradície“ opäť v online priestore na YOU TUBE.
Medzinárodný filmový festival „Folklór a tradície“ 2021

Mesto Hriňová usporiadalo v dňoch 23.4 - 3.5.2021 ôsmy ročník medzinárodného filmového festivalu „Folklór a tradície“ nie v priestoroch mestského kina Poľana, ale v online priestore na YOU TUBE.

Na festival sa prihlásilo 8 súťažných filmov zo Slovenska a dva nesúťažné filmy. Filmy si mohli diváci pozrieť od 23.4.- 3.5.2021 na You Tub profile MsKS Hriňová v zozname Filmový festival „Folklór a tradície 21“. Filmy hodnotila odborná porota v zložení  Prof. PhDr. Zuzana Beňušková, CSc - etnologička, Ing. Mgr. art. Marek Kuboš- filmár, dokumentarista, Mgr. art. Roman Varga – pedagóg ateliéru strihovej skladby a Ing. Jozef Krnáč, PhD – pedagóg ekonomickej fakulty. Hodnotenie poroty sa v tomto roku uskutočnilo cez online konferenciu za prítomnosti autorov filmov.

Filmy v zozname Filmový festival „Folklór a tradície“ na internete videlo spolu 2566 divákov. Divácky najúspešnejšie filmy boli: NORIK MURÁNSKY – Peter Poboček, Revúca - 543 pozretí, KRÁĽOVA HOĽA – Peter Poboček a Anna Jolšvaiová , Revúca- 277 pozretí a ABY ČLOVEK DARMO NESEDEL – Radoslav Patsch , Liptovský Hrádok - 202 pozretí. Všetky filmy sú naďalej prístupné na internete. Tento rok sa porota rozhodla odovzdať dve tretie, dve druhé a  jedno prvé miesto.

Vyhodnotenie filmových príspevkov:

1.miesto:

Aby človek darmo nesedel – Radoslav Patsch, Liptovský Hrádok

2.miesto:

Hriňovské čriepky 2019 - Pavol Piroha, Kysucké Nové Mesto

Prebierka na Hôrke - Pavol Piroha, Kysucké Nové Mesto

3.miesto:

Svet Martina Sabaku - Ľubor Patsch, Liptovský Hrádok

V Turecej pod krížnou - Ing. Ján Kuska a Ľubomír Trizna, Liptovský Mikuláš

Poďakovanie patrí aj našej odbornej porote:

Prof. PhDr. Zuzana Beňušková, CSc

Ing. Mgr. art. Marek Kuboš