Obsah

Fašiangy

Typ: kultúrne podujatia
Miestny odbor Matice slovenskej v spolupráci s mestom Hriňová, usporiadali dňa 25.februára Hriňovské fašiangy. Program začal o 16.00 hod. na námestí pri Mestskom úrade a o 17.00 hod. v kinosále Mestského kultúrneho strediska kde sa so svojim programom predstavili: DFS Hviezdička, Rómsky folklórny súbor Amen Savore, ŽSS Hriňovčianky, FS Hriňovčan. Programom sprevádzal Martin Kopor.
Fašiangy

Miestny odbor Matice slovenskej v spolupráci s mestom Hriňová, usporiadali dňa 25.februára Hriňovské fašiangy.

Program začal o 16.00 hod. na námestí pri Mestskom úrade a o 17.00 hod. v kinosále Mestského kultúrneho strediska, kde sa so svojim programom predstavili: DFS Hviezdička, Rómsky folklórny súbor Amen Savore, ŽSS Hriňovčianky, FS Hriňovčan. Programom sprevádzal Martin Kopor.

Diváci videli a aj si zaspomínali na zvyky počas fašiangového obdobia u nás na Hriňovej.

Fašiangy označujú veselé obdobie pred začiatkom pôstneho obdobia, zakončené sprievodom rôznych masiek, hudby, tanca a spevu. Utorková veselica končieva pochovávaním basy, čo je znamením, že v nasledujúcich týždňoch si na nej nikto nezahrá. Týmto gestom sa zakončili Fašiangové slávnosti a začal pôst. Tak to bolo aj u nás. Diváci sa mohli občerstviť chutnými pampúšikmi, chutnou klobáskou a zahriali sa nielen tancom.


Vytvorené: 26. 2. 2020
Posledná aktualizácia: 26. 2. 2020 10:15
Autor: správca webu