Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Od 1. júna posilní Banskobystrický kraj školské spoje

Typ: ostatné
obr.v nadväznosti na otváranie základných a materských škôl pribudnú v cestovných poriadkoch prímestských autobusov SAD Zvolen a SAD Lučenec ranné a popoludňajšie školské spoje. Nepôjde však o úplný návrat do bežného režimu. Ide predovšetkým o autobusy, ktoré vozia deti z menších obcí do spádových škôl, najviac spojov pribudne ráno medzi 6. a 8. hodinou a medzi 12. a 15. hodinou popoludní.

Zmeny cestovných poriadkov budú platiť od pondelka 1. júna vrátane. Odporúčame cestujúcim, aby venovali pozornosť cestovným poriadkom, nakoľko sa nejedná o úplný návrat do bežného režimu. Župa nebude posilňovať spoje, ktoré využívali prevažne stredoškoláci a ktoré premávali v exponovaných časoch viackrát za hodinu medzi okresnými mestami.

 

Posilnenie školských liniek v cestovných poriadkoch by malo podľa našich informácií plne zabezpečovať dopravnú obslužnosť v súvislosti s otváraním základných škôl v Banskobystrickom samosprávnom kraji.

 

Ak by ste však zaznamenali pripomienky či požiadavky od vašich obyvateľov na doplnenie ďalších liniek, prosím neváhajte ma kontaktovať na miroslav.vyka@bbsk.sk.


Vytvorené: 27. 5. 2020
Posledná aktualizácia: 27. 5. 2020 09:15
Autor: Beata Stryčeková