Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

MESTO HRIŇOVÁ OTVORÍ OD 1. 3. 2021 MATERSKÉ ŠKOLY A 1. STUPEŇ ZÁKLADNÝCH ŠKÔL

Typ: ostatné
MESTO HRIŇOVÁ OTVORÍ OD 1. 3. 2021 MATERSKÉ ŠKOLY A 1. STUPEŇ ZÁKLADNÝCH ŠKÔL 1Vzhľadom na akútnu potrebu plnohodnotného vzdelávania pre naše deti, požiadavky rodičov, s prihliadnutím na vývoj epidemickej situácie v meste, v zmysle aktuálneho usmernenia ministerstva školstva k otváraniu škôl z 24.2.2021 Mesto Hriňová od pondelka, 1.3.2021, otvorí školské zariadenia.
MESTO HRIŇOVÁ OTVORÍ OD 1. 3. 2021 MATERSKÉ ŠKOLY A 1. STUPEŇ ZÁKLADNÝCH ŠKÔL
 
Vzhľadom na akútnu potrebu plnohodnotného vzdelávania pre naše deti, požiadavky rodičov, s prihliadnutím na vývoj epidemickej situácie v meste, v zmysle aktuálneho usmernenia ministerstva školstva k otváraniu škôl z 24.2.2021 Mesto Hriňová od pondelka, 1.3.2021, otvorí svoje materské školy a 1. stupeň základných škôl v prezenčnej forme.
 
Robíme tak po odporučení RÚVZ vo Zvolene v súčinnosti so zriaďovateľmi škôl, mestami a obcami okresu Detva aj po konzultáci s riaditeľmi škôl a školských zariadení.
Podľa aktuálneho usmernenia ministerstva školstva, napriek aktuálnej epidemiologickej situácii je aj v IV. stupni varovania Covidového automatu možné otvoriť materské školy a 1. stupeň základných škôl pre prezenčnú výučbu pri dodržaní prísnych protiepidemických opatrení.
Podmienkou je otestovanie sa aspoň jedného z rodičov zákonných zástupcov žiakov pri prezenčnej výučbe podľa frekvencie platnosti testu, aktuálne každých 7 dní.
Odporúčame otestovanie obidvoch zákonných zástupcov žiakov.
 
Aj preto bude počas nasledujúceho víkendu k dispozícii aj dočasné odberové miesto v Mestskom kultúrnom stredisku v Hriňovej.
Okrem toho sú počas celého týždňa otvorené 2 trvalé MOM na štadióne a starom sídlisku aj s možnosťou rezervácie termínu testovania.
Vzhľadom na vážnosť situácie vyzývame rodičov na absolútnu zodpovednosť, aby sme nezhoršili epidemickú situáciu v meste a nemuseli vyučovanie na 1. stupni základných škôl a v materských školách po niekoľkých dňoch rozhodnutím RÚVZ opätovne prerušiť.
 
Ďakujem, že zostávate zodpovední.
MESTO HRIŇOVÁ OTVORÍ OD 1. 3. 2021 MATERSKÉ ŠKOLY A 1. STUPEŇ ZÁKLADNÝCH ŠKÔL 1

Vytvorené: 26. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 26. 2. 2021 08:22
Autor: správca webu