Úradná tabuľa

cintorin_Hriňová_QR_kod

Ing. Margaréta Svoreňová,

č. t. 0917 260 222

13. ročník Zimnej furmanskej súťaže ťažných koní.

Typ: náš tip
13. ročník Zimnej furmanskej súťaže ťažných  koní. V poslednú januárovú sobotu sa v Hriňovej uskutočnil 13. ročník Zimnej furmanskej súťaže ťažných koní. Už od ôsmej rannej hodiny sa areál furmanských pretekov začal napĺňať súťažiacimi furmanmi a nadšenými divákmi, ktorých počet presiahol nečakaných 3000 návštevníkov.

V poslednú januárovú sobotu sa v Hriňovej uskutočnil 13. ročník Zimnej furmanskej súťaže ťažných koní. Už od ôsmej rannej hodiny sa areál furmanských pretekov začal napĺňať súťažiacimi furmanmi a nadšenými divákmi, ktorých počet presiahol nečakaných 3000 návštevníkov. Furmani si zmerali sily tradične v troch disciplínach - slalom na čas, silová súťaž v páre a silová súťaž v jednotke. S prvou rýchlostnou disciplínou si najrýchlejšie poradili domáci furmani Lukáš Panica a Ján Ľupták (Hriňová) s koníkmi Pejo a Mica. Najsilnejším párom koníkov boli v druhej disciplíne Fuxo a Pejo, ktoré poháňali domáci furmani Peter Malček  a Stehlík (Hriňová). Tretia disciplína predstavila najsilnejšieho koníka, ktorým bol koník Kubo z Kamienky so svojimi furmanmi Michalom Raškievičom a Vladom Polomčekom (Kamienka). Po sčítaní bodov za všetky disciplíny si ocenenie "Najlepší furman dňa"  a hriňovskú fujaru od primátora mesta Mgr. Stanislava Horníka vybojoval Hriňovčan Peter Malček. Všetkým výhercom srdečne gratulujeme.

Ďakujeme sponzorom:

Agrosev s.r.o., Svojpomocné družstvo JHR Hriňová, Lesy SR š.p. Banská Bystrica OZ Kriváň, mliekareň Koliba a. s. Hriňová, Pekáreň Bobro Hriňová, Obecná pálenica – Čerín, Motorové píly a súčiastky Hronček Ján, Ing. Štefan Paučo, LES – Indro s.r.o., Renovia.

Mediálni partneri: RTVS – Rádio regina, Folklórne rádio JankoHrasko.sk a Zvolensko region Press.

Vytvorené: 1. 2. 2016
Posledná aktualizácia: 11. 7. 2016 8:47