Špeciálne ocenenie z Rady Európy

Špeciálne ocenenie z Rady Európy 1 Mesto Hriňová získalo špeciálne ocenenie Rady Európy v rámci udeľovania Ceny Rady Európy za krajinu, ktoré je čestným vyznamenaním pre organizácie, ktoré ideovo, tematicky a prakticky prispievajú k implementácii Európskeho dohovoru o krajine na národnej úrovni.
Špeciálne ocenenie z Rady Európy

Mesto Hriňová získalo špeciálne ocenenie Rady Európy v rámci udeľovania Ceny Rady Európy za krajinu, ktoré je čestným vyznamenaním pre organizácie, ktoré ideovo, tematicky a prakticky prispievajú k implementácii Európskeho dohovoru o krajine na národnej úrovni. Mesto Hriňová podalo svoj projekt pod názvom ,,Hriňovské lazy- krajina hodnôt“, kde boli prezentované všetky aktivity a opatrenia, ktoré prispievajú k zachovaniu gazdovského spôsobu života na Hriňovských lazoch. Cena Rady Európy za krajinu sa udeľuje v zmysle článku 11 Európskeho dohovoru o krajine.  Prvý krát bola udelená v rámci ročníka 2008/2009. Špeciálne ocenenie pre Hriňovú bolo potvrdené 27.09.2017 a odovzdávanie cien bude prebiehať v polovici júna 2018.

Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na príprave projektu:  zamestnanci MsÚ Hriňová, Správa CHKO Poľana, zástupcovia Agentúry životného prostredia a Ministerstva životného prostredia. Najväčšia vďaka však patrí občanom mesta Hriňová, ktorí zveľaďujú a udržiavajú výnimočnú krajinu Hriňovských lazov.

Dokument ,,Hriňovské lazy- krajina hodnôt“

Viac informácii o európskych projektoch zapojených do Ceny Rady Európy: http://www.coe.int/en/web/landscape/5th-award-candidates

Príloha

Vytvorené: 9. 10. 2017