Medovníkové mesto Hriňová 2017

Medovníkové mesto Hriňová 2017 V Hriňovej máme unikátne Medovníkové mesto, prvé na Slovensku. Už po druhý krát ho môžete vidieť v mestskom kultúrnom stredisku. Tvoria ho sladké miniatúry známych hriňovských symbolov a stavieb. Priehrada, kruhový objazd v meste, kaplnky, základná škola, chalúpka, medovníkové stromčeky, svietniky, krojovaný pár, množstvo malých medovníkov v tvare srdiečka, prasiatka, ryby, stromčeka, zvončeka.

V Hriňovej máme unikátne Medovníkové mesto, prvé na Slovensku. Už po druhý krát ho môžete vidieť v mestskom kultúrnom stredisku. Tvoria ho sladké miniatúry známych hriňovských symbolov a stavieb. Priehrada, kruhový objazd v meste, kaplnky, základná škola, chalúpka, medovníkové stromčeky, svietniky, krojovaný pár, množstvo malých medovníkov v tvare srdiečka, prasiatka, ryby, stromčeka, zvončeka.

Autorka projektu, hriňovská rodáčka Vilma Babicová, sa inšpirovala Pepperkakebyenom, ktorý má tradíciu v Bergene, druhom najväčšom meste Nórska, kde 23 rokov žila. Pepperkakebyen tam má niekoľko ročnú tradíciu a každoročná výstava je veľkolepou udalosťou.

S projektom jej pomáhalo mesto, ktoré oslovilo škôlky, školy, detský domov aj hriňovských seniorov.  Do projektu sa tento rok zapojili: Základná škola s materskou školu Krivec 1355 – ZŠ, ktorá upiekla „svoju školu“, MŠ Krivec, „Drevenicu pod Poľanou“,  Materská škola na ulici J. Kráľa 1615 – 3.trieda „Kruhový objazd“, 2.trieda – „Hriňovská priehrada“ , Detský domov stromčeky, krojovaný pár, Jednota dôchodcov medovníky, erby mesta Hriňová, svietniky, adventný veniec, stromčeky.

„Zámerom projektu je zmysluplne zapojiť deti do predvianočnej aktivity. Aby pochopili podstatu vianočných sviatkov a zvykov a aby si uvedomili, že Vianoce nie sú len očakávaným časom darčekov.

Budeme radi ak sa do projektu na budúci rok zapoja aj ďalšie organizácie, podniky alebo aj obyvatelia nášho mesta.

Výstava je sprístupnená pre verejnosť od 14.12.2017 do 12.1.2018, v čase od 8.00 hod – 15.30 hod. v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Hriňovej.

Medovníkové exponáty bude možné po skončení výstavy odkúpiť a výťažok mesto Hriňová venuje na charitu.

Vytvorené: 14. 12. 2017
Posledná aktualizácia: 14. 12. 2017 10:07