HRIŇOVSKÉ DNI DIVADLA 11.ročník

Typ: kultúrne podujatia
HRIŇOVSKÉ DNI DIVADLA 11.ročník Aké boli Hriňovské dni divadla 2018?
V piatok vo večerných hodinách sa začal pomaličky zapĺňať kultúrny dom mestského kultúrneho strediska v Hriňovej. Deväť predstavení, tri koncerty, zaujímavé sprievodné podujatia. Toto všetko návštevníkov čakalo, a toto všetko sa im počas troch festivalových dní dostalo.
Aké boli Hriňovské dni divadla 2018?

V piatok vo večerných hodinách sa začal pomaličky zapĺňať kultúrny dom mestského kultúrneho strediska v Hriňovej. Deväť predstavení, tri koncerty, zaujímavé sprievodné podujatia. Toto všetko návštevníkov čakalo, a toto všetko sa im počas troch festivalových dní dostalo.

Otvorenie festivalu začali úvodným slovom moderátori, ktorí srdečne poďakovali sponzorom, predstavili vystavovateľov a poprosili o slovo p. primátora Mgr. Stanislava Horníka. Po jeho krátkom príhovore, už patrilo javisko kapele Busy smoke.

Piatkový kabaret Túlavého divadla bol veselým začiatkom. Hercom na javisku sa okrem skvelých čísel, ktoré si pripravili, podarilo veľmi vkusne a s nadhľadom reflektovať súčasné dianie v našej krajine. Medzitým do Hriňovej pricestovala hudobná skupina z Prešova AKUSTIKA. Ich koncert možno označiť za zážitok.

Sobota prilákala na festival veľa detí. Všetky boli zvedavé na Jonatánku – hradnú dračicu a Huncúta Gašpara. V divadelnej čajovni sme pre detičky pripravili rozprávkové omaľovánky a tak ani po predstaveniach nebol dôvod ponáhľať sa domov.

„Dávno som sa tak dobre nenasmial“. Takto nejako reagovali diváci, ktorí vychádzali zo sály po predstavení ochotníckeho divadla z Ľubele, Tri letušky v Paríži. Dobrá nálada divákov neopustila ani po predstavení divadla Zelienka, Pán a pani Morganovci, kde sa mohli zasmiať na skvostnom britskom humore.

V sobotný večer si prvý krát na hriňovských doskách zahralo divadlo NUDE a Elledanse, ktoré okrem profesionálnych hereckých výkonov prinieslo publiku veselú, dojemnú a pravdivú sondu o vzťahu matiek a dcér.

V nedeľu základná umelecká škola v Hriňovej odpremiérovala dva krát po sebe, pre dve vypradené sály, svoj nový muzikál O škaredom káčatku. Diváci, mladých hercov, hudobníkov a pedagógov odmenili búrlivým potleskom.

Na záver vystúpilo Celkom malé divadlo zo Starého Tekova s hrou Návšteva mladej dámy. Komédia a spolužití muža a ženy bola veľmi príjemnou záverečnou bodkou.

Trojdňový program festivalu Hriňovské dni divadla skončil 25. marca v nedeľu, a priniesol návštevníkom bohatý a inšpiratívny program. Navštívilo ho viac ako 1000 návštevníkov. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli, podporili, povzbudili, prišli a ubezpečili nás v tom, že prinášať do Hriňovej umenie, má zmysel.

za Hriňovské divadlo

Jana Sekerešová