Deti pod Poľanou 2019

Typ: kultúrne podujatia
Deti pod Poľanou 2019 Mesto Hriňová a Detský folklórny súbor Hviezdička zorganizovali v dňoch 21. – 23. júna v poradí už 13. ročník medzinárodného detského folklórneho festivalu „Deti pod Poľanou“. Aktuálneho ročníka sa zúčastnili domáce a zahraničné súbory, ktoré sa predstavili folklórnymi vystúpeniami v Hriňovej, ale aj v okolitých obciach.
Deti pod Poľanou 2019

Mesto Hriňová a Detský folklórny súbor Hviezdička zorganizovali v dňoch 21. – 23. júna v poradí už 13. ročník medzinárodného detského folklórneho festivalu „Deti pod Poľanou“. Aktuálneho ročníka sa zúčastnili domáce a zahraničné súbory, ktoré sa predstavili folklórnymi vystúpeniami v Hriňovej, ale aj v okolitých obciach.
V piatok sa v kultúrnom dome v Hriňovej predstavili hosťujúce súbory DFS Rozmarín – Viedeň, DFS Štepnička – Veselí na Moravě Česká republika, spolu s domácim detským folklórnym súborom Malíček pod vedením Mgr. Milana Obrtala. Podvečer sa folklórne súbory presunuli do obce Korytárky, kde účinkovali DFS Prvosienka, DFS Štepnička a DFS Hviezdička. Súbežne sa uskutočnilo aj vystúpenie v obci Kriváň, kde sa predstavili súbory DFS Vienok – Bratislava, DFS Rozmarín a DFS Malíček – Hriňová.
V sobotu na obed sa účinkujúci zišli v obci Látky, kde na nich čakali domáce špeciality ako napríklad halušky, či guľáš, pripravené rodičmi DFS Hviezdička a zamestnancami Roľníckeho družstva Látky. Po výdatnom obede sa rozoznela pieseň obcou Látky. V programe „S piesňou na Látkach“ sa divákom predstavili DFS Vienok – Bratislava, DFS Rozmarín, DFS Prvosienka, DFS Štepnička a DFS Hviezdička v priestoroch kultúrneho domu pri obecnom úrade.
Nedeľný program detského festivalu začal účasťou detských folklórnych súborov na sv. omši v kostole Petra-Pavla v Hriňovej. Krátkym vystúpením sa súbory po omši predstavili na Podpolianskom námestí. Aj tento rok folklórne súbory prezentovali svoje umenie v obci Detvianska Huta, kde zatancovali a zaspievali DFS Prvosienka a DFS Štepnička. Galaprogram zostavený Mgr. Milanom Obrtalom sa z dôvodu nepriaznivého počasia presunul z Podpolianskeho námestia do Mestského kultúrneho strediska v Hriňovej. Spolu sa predstavilo osem súborov: DFS Rozmarín, DFS Štepnička, DFS Vienok, DFS Prvosienka a domáce súbory z Hriňovej: DFS Mravček, DFS Malíček, DFS Hviezdička, DaMFS Vrchárik, ktorým tlieskalo nadšené publikum divákov. Galaprogram 13. ročníka festivalu „Deti pod Poľanou“ uzavrel primátor mesta Hriňová Mgr. Stanislav Horník a poprial účinkujúcim a usporiadateľom ďalšie vydarené ročníky. 13. ročník detského festivalu bol daždivý ale aj napriek tomu veselý a radostný.
Ďakujeme všetkým sponzorom a dobrovoľníkom, ktorí nás podporovali počas tohto ale aj počas minulých ročníkov festivalu. Foto: PAV Studio Zvolen

Fotky Deti pod Poľanou

fond nadpis