Deti pod Poľanou 2017

Typ: kultúrne podujatia | ostatné
Deti pod Poľanou 2017 Mesto Hriňová a Detský folklórny súbor Hviezdička zorganizovali v dňoch 23. júna – 25. júna v poradí už 11. ročník medzinárodného detského folklórneho festivalu „Deti pod Poľanou“. Aktuálneho ročníka sa zúčastnili domáce a zahraničné súbory, ktoré sa predstavili folklórnymi vystúpeniami v Hriňovej, ale aj v okolitých obciach.

11. ročník Detského folklórneho festivalu „Deti pod Poľanou“

Mesto Hriňová a Detský folklórny súbor Hviezdička zorganizovali v dňoch 23. júna – 25. júna v poradí už  11. ročník medzinárodného detského folklórneho festivalu „Deti pod Poľanou“. Aktuálneho ročníka sa zúčastnili domáce a zahraničné súbory, ktoré sa predstavili folklórnymi vystúpeniami v Hriňovej, ale aj v okolitých obciach.

V piatok sa v kultúrnom dome v Hriňovej predstavili hosťujúce súbory Decka ze Skoronic – Česko, SKOS Detvan – Srbsko, spolu s domácim detským folklórnym súborom Hviezdička pod vedením Mgr. Milana Obrtala. Podvečer sa folklórne súbory presunuli do obce Korytárky, kde účinkovali Decká ze Skoronic, DFS Maguráčik, FS Šariš a domáci súbor z Hriňovej, DFS Hviezdička. Súbežne sa uskutočnilo aj vystúpenie v obci Kriváň, kde sa predstavili zahraničné súbory SKOS Detvan – Srbsko a DFS Štvorlístok -Trenčianská Turná, SK, DFS Duna Ág z Dujajskej Stredy a DFS Malíček z Hriňovej.

V sobotu si účastníci detského festivalu pozreli muzikál základnej umeleckej školy s názvom Vrabčiaci. Na obed sa účinkujúci presunuli do obce Látky, kde na nich čakali domáce špeciality ako napríklad halušky, či guľáš, pripravené rodičmi DFS Hviezdička a zamestnancami Roľníckeho družstva Látky. Po výdatnom obede sa rozoznela pieseň obcou Látky. V programe „S piesňou na Látkach“ sa divákom predstavili DFS Hviezdička, DFS Malíček, DFS Štvorlístok, SKOS Detva, Decka ze Skoronic, DFS Duna Ág, DFS Maguráčik, FS Šariš. V podvečer sa  konal koncert Bratislavského speváckeho zboru v kostole sv. Petra a Pavla v Hriňovej.

Nedeľný program detského festivalu začal sprievodom cez mesto a presunuli sa na 26. ročník Petro-Pavlovského jarmoku. Na jarmoku sa súbory prezentovali krátkym vystúpením na Podpolianskom námestí. Aj tento rok  folklórne súbory prezentovali svoje umenie v obci Detvianska Huta, kde zatancovali a zaspievali DFS Štvorlístok, Decka ze Skoronic a FS Šariš. Následne po všetkých programoch ktoré sa v nedeľu konali nasledovala krátka pozvánka na galaprogram, ktorá sa konala na Podpolianskom námestí v rámci ktorej vystúpili všetky súbory.

Galaprogram zostavený Mgr. Milanom Obrtalom začal na Podpolianskom námesti o 15.00 hodine. Spolu sa predstavilo 12 súborov: Bratislavský chlapčenský zbor, DFS Štvorlístok, SKOS Detva, Decka ze Skoronic, DFS DunaÁg, DFS Maguráčik, FS Šariš  DFS Ratolesť a domáce súbory z Hriňovej:  DFS Mravček, DFS Malíček, DFS Hviezdička, ktorým tlieskalo nadšené publikum divákov. Galaprogram 11. ročníka festivalu „Deti pod Poľanou“ uzavrel primátor mesta Hriňová Mgr. Stanislav Horník a poprial účinkujúcim a usporiadateľom ďalšie vydarené ročníky.

Celkový priebeh detského festivalu bol horúci, bezproblémový a radostný. Ďakujeme všetkým sponzorom a dobrovoľníkom, ktorí nás podporovali počas tohto ale aj počas minulých ročníkov festivalu Deti pod Poľanou.

Autor fotografií: Rastislav Očenáš

Fotky:

Sponzori
Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia .
Hlavný partner:
Fond na podporu umenia
Partneri:
Mesto Hrińová, obec Kriváň, obec Korytárky, obec Detvianska Huta a obec Látky.
Mediálni partneri:
Rádio Janko Hraško, MY zvolensko- podpolianske noviny.

Sponzormi festivalu sú:
Tesco Detva
Tesco Europe Zvolen
ANDA Wood s r.o. Vigľaš
BETON Bau s r.o. Stožok
DUPAN TWIN s r.o. Kriváň
pán Chovanec Juraj Hriňová- Krivec
Ján Hronček- Motorové píly a súčiastky Detva
Microstep spol s r.o. Hriňová
Veľkoobchod cukroviniek- Martin Selecký Očová
Inmedia spol. s r.o. Zvolen
Farma Roziak Zvolen
VEMAC trade & Gastro s.r.o. Banská Bystrica
Osivo a.s. Zvolen
Pekáreň Bobro Hriňová
Koliba Hriňová
Pasma Ľubomír Václavík Hriňová
Školská jedáleň pri ZŠ a MŠ Školská Hriňová.
Všetkým sponzorom ďakujeme!

Vytvorené: 28. 6. 2017